Skyrunning alebo beh na hranici s nebom

Skyrunning je beh na horských tratiach, ktorých kumulované prevýšenie presahuje 2000 m, stupeň horolezeckej obtiažnosti nepresahuje II° (mierne ťažké, max. 3 pevné body) a % sklon stúpania je nad 30%. Toľko technickej špecifikácie. Zjednodušene povedané ide o horský beh, kde v najvyšších miestach bežíte na hranici s nebom. Na Slovensku existuje asociácia, ktorá združuje bežecké Skyrunningové preteky pod oficiálnym názvom Slovak SkyRunning Asssociaton, skrátene Skyrunning Slovakia.

Pre Skyrunning Slovakia sme vytvorili novú vizuálnu identitu, ktorá pozostáva z dvoch kľúčových prvkov - horského bežca a bežeckej topánky v kombinácii s horami. Farebné varianty sú v 2 prevedeniach. Zelenú sme definovali ako všeobecnú farbu používanú v domácom prostredí na Slovensku a modro-červená farba je určená pre reprezentáciu slovenského SkyRunningu v zahraničí.

Skyrunning alebo beh na hranici s nebomSkyrunning alebo beh na hranici s nebomSkyrunning alebo beh na hranici s nebomSkyrunning alebo beh na hranici s nebom